روتین مراقبت از پوست چرب

روتین مراقبت از پوست چرب

پوست چرب در واقع از نوع پوست هایی می باشد که بسیار به نسبت باقی جنس پوست ها، حساس تر و مستعد چربی می باشد. پس روتین مراقبت از پوست چرب ضروری است و روتین خاص خودش را دارد، در ادامه این مقاله ما به شما راهنمایی می کنیم که چگونه روتین پوستی خود را تنظیم کنید.

علت چرب شدن پوست صورت

 1. آب و هوا
 2. موهای چرب
 3. هورمون ها
 4. اضطراب
 5. رو بالشتی آلوده
 6. لمس پوست صورت

مراقبت از پوست چرب

شست و شوی پوست صورت در صبح و شب

همانطور که می دانید شست و شوی پوست چرب در دو نوبت صبح و شب بسیار واجب است. در طول روز و طی ساعاتی که استراحت می کنیم، پوست تحت هر گونه عواملی از جمله آلودگی و رطوبت هوا، آرایش، لمس پوست و … چرب می شود. پس بهتر است با توجه به پوست خود از ژل های شست و شو، صابون و.. استفاده کنید.

روتین مراقبت از پوست چرب

روتین مراقبت از پوست چرب

لایه برداری پوست

پوست چرب هر چند وقت یک بار بهتر است لایه برداری شود. لایه برداری پوست به از بین بردن سلول های مرده، باکتری ها، آلودگی ها و از همه مهم تر به پیشگیری از زدن جوش و آکنه ها کمک می کند، پوست از آنجایی که بسیار مستعد چربی می باشد، بیشتر در معرض جوش زدن قرار می گیرد که بهتر است این مرحله از روتین پوستی را انجام دهید.

آبرسانی پوست

بر خلاف باور بسیاری از افراد، پوست چرب به آبرسانی نیاز دارد، آبرسانی پوست به تقویت آن، پیشگیری از آکنه و حفظ رطوبت کمک بسیاری می کند. البته باید توجه داشته باشید که از آبرسانی استفاده کنید که فاقد چربی و بسیار سبک می باشد تا نتیجه عکس ندهد.

استفاده کردن از تونر

تونر می تواند به شما برای پاکسازی منافذ پوست، حفظ رطوبت پوست و شادابی آن کمک بسیاری کند، پس استفاده از تونر سازگار با پوست شما برای پاک کردن آرایش می تواند تاثیرات مثبتی برای شما داشته باشد.

استفاده از ضد آفتاب

البته این مورد برای تمامی نوع پوست ها واجب می باشد ولی برای پوست چرب واجب تر است چرا که نه تنها نور خورشید بلکه نور لامپ، کامپیوتر و… هم موجب تولید چربی بیشتر پوست می شوند، پس حتی زدن ضد آفتاب در منزل هم جای تعجبی ندارد، اما ممکن است افراد از زدن ضد آفتاب به دلیل بافت چسبنده و چرب آن جلوگیری کنند و شما می توانید از روغن های طبیعی مانند روغن هسته انار استفاده کنید که هر چند چرب است اما پوست را چرب نمی کند و بهتر از ضدآفتاب از پوست چرب محافظت می کند.

روتین مراقبت از پوست چرب

روتین مراقبت از پوست چرب

چند نکته مهم برای مراقبت از پوست چرب:

 1. پس از انجام فعالیت های ورزشی حتما صورت خود را بشویید که جمع شدن عرق های روی صورت موجب ایجاد آکنه و جوش نشوند
 2. اطلاعات خود را از محصولات مورد نیاز خود کامل کنید تا در نتیجه خریدن محصولات پوستی که به پوست شما نمی سازد، باعث بدتر شدن اوضاع نشود
 3. هیچ موقع با آرایش به رخت خواب نروید که ماندن ذرات آرایش موجب تجمع چربی و آلودگی و در نتیجه ایجاد جوش می شود
 4. رو بالشتی خود را حتما هر 3 روز یک بار بشویید که در طول ساعاتی که به خواب می روید، آلودگی های پوست روی پارچه بالشت باقی می ماند و در نتیجه به مرور زمان موجب ایجاد جوش می شود
 5. دست های خود را از صورتتان دور نگه دارید زیرا که دست ها با هر چیزی برخورد داشته و در نتیجه لمس پوست با آن دست ها موجب ایجاد چربی بیشتر و آکنه می شود
 6. مصرف غذاهای چرب و شیرین را کنترل کنید که مواد غذایی رابطه مستقیم با پوست صورت دارد
 7. مدیتیشن کنید و کارهایی را انجام دهید که به کاهش استرس شما کمک می کند
روتین مراقبت از پوست چرب

روتین مراقبت از پوست چرب

این تمام راهنمایی ما برای مراقبت از پوست چرب به شما عزیزان بود و در آخر خودتان را دوست داشته باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *