مراقبت از پوست در فصل پاییز

برنامه مراقبت از پوست در فصل پاییز

مراقبت از پوست در تمامی فصول سال برای انواع پوست خشک، چرب، نرمال و حساس متفاوت است، در این مقاله بیوتی بلاگر سعی داریم در مورد چگونگی مراقبت از پوست در فصل پاییز و راه و روش آن صحبت کنیم:

علت تغییر برنامه مراقبت از پوست در پاییز

طبیعتا هوای سرد و خشک در فصل پاییز باعث کاهش یافتن رطوبت پوست و ترشح چربی بسیار و از بین رفتن آب مورد نیاز می شود که در نتیجه می تواند موجب خشکی پوست، پوسته پوسته شدن، قرمزی، التهاب و جوش زدن شود.

پس باید یک سری از نکات ساده و اولیه برای مراقبت از انواع پوست البته در فصل پاییز را رعایت کنیم.

مراقبت از پوست در فصل پاییز

مراقبت از پوست در فصل پاییز

تغییر شوینده

در واقع کاری که شوینده صورت انجام می دهد این است که با سورفکتانت در خود، تمامی ذرات زائد و سلول های مرده را از روی پوست پاک می کند.

پوست خشک: شوینده های کرمی که از الکل کمتری برخودارند،می تواند بهترین گزینه برای پوست خشک باشد.

پوست چرب: افراد با پوست چرب بهتر است از شوینده های ژل و فوم با سطح ph پایین استفاده کنند.

پوست حساس: بهترین نوع شوینده برای پوست حساس شوینده ساده فاقد عطر و مواد افزودنی می تواند باشد.

افزایش آبرسانی پوست

همان طور که از اسمش معلوم است،دارای ترکیباتی است که سبب حفظ رطوبت و آبرسانی پوست و جلوگیری از ایجاد چین و چروک در سنین بالاتر می شود که باید در روتین مراقب های پوستی در فصل پاییز از آن بیشتر استفاده کنیم.

پوست خشک: افراد دارای این نوع پوست بهتر است از آبرسان های حاوی چربی استفاده کنند که در نتیجه موجب حفظ رطوبت و نرمی پوست می شود.

مراقبت از پوست در فصل پاییز

مراقبت از پوست در فصل پاییز

پوست چرب:بهترین نوع آبرسان برای پوست چرب آبرسانی است که فاقد چربی می باشد که در نتیجه موجب پیشگیری از جوش ها و آکنه ها ، درمان آن ها و تقویت و حفظ رطوبت و آب مورد نیاز پوست می شود.

پوست نرمال: از هر دو نوع آبرسان ها می تواند استفاده کند

پوست حساس: این گونه افراد بهتر است از آبرسان حاوی روغن های گیاهی مانند آرگان،بادام،زیتون و… استفاده کنند که در نتیجه موجب حفظ رطوبت و نرمی پوست می شود و از التهاب و قرمزی جلوگیری می کند.

استفاده از کرم مرطوب کننده قوی تر

استفاده از مرطوب کننده که یکی از اصلی ترین بخش روتین پوستی می باشد، در فصل پاییز نقش پررنگ تری باید داشته باشد و اگه در تابستان از مرطوب کننده های سبک استفاده می کردیم، در فصل پاییز بر خلاف آن باید از کرم های غنی تر استفاده کنیم.

پوست خشک: استفاده از مرطوب کننده ای که دارای هیالورونیک اسید،اوره،گلیسرین و… است می تواند بهترین نوع مرطوب کننده برای این نوع پوست باشد.

پوست چرب و حساس:مرطوب کننده مناسب این نوع پوست ها دارای عصاره آلوئه ورا و بابونه است که از بروز قرمزی و لکه های خارش دار جلوگیری می کند.

پوست نرمال:مرطوب کننده ای که شامل ترکیبات سیلیکون مانند سیکلومتیکون و روغن های سبک است،می تواند بهترین گزینه برای این نوع پوست باشد.

لایه برداری پوست صورت

لایه برداری کردن یکی دیگر از بخش های روتین پوستی می باشد که در هر نوع پوستی متفاوت می باشد و باید برای مراقبت از پوست در فصل پاییز انجام دهیم. اما در کل یک لایه بردار خوب ویژگی های دارد که شامل:

1-از بین بردن سلول های مرده پوست

2-صاف کردن پوست

3-کاهش انتشار آکنه و جوش

4-از بین بردن خشکی و پوسته پوسته شدن صورت

5-باز کردن منافذ پوست

6-به وجود نیاوردن حساسیت پوستی

7-نرمی و شادابی پوست

مراقبت از پوست در فصل پاییز

مراقبت از پوست در فصل پاییز

استفاده از ضد آفتاب

گرچه ما در فصل های تابستانی با تابش نور خورشید بیشتر مواجه می شویم،اما همچنان استفاده از ضد آفتاب برای هر نوع پوستی در هر فصلی برای مراقبت از پوست واجب است که می تواند در هر فرد متفاوت باشد.

پوست خشک:ضد آفتاب مناسب پوست خشک باید حاوی مواد آبرسان و خاصیت مرطوب کنندگی و خالی از ترکیبات حساسیت زا و مقاوم در برابر تعریق باشد.

پوست چرب: این نوع ضد آفتاب باید فاقد چربی  و دارای یک بافت سبک و مقاوم در مقابل تعریق و آب باشد.

پوست حساس: افراد با این نوع پوست بهتر است از ضد آفتابی که دارای مواد معدنی و مینرال و فاقد مواد افزودنی و شیمیایی می باشد، استفاده کنند.

این تمام راهنمایی ما به شما عزیزان بود که بتوانید در فصل پاییز محصولاتی را خریداری کنید که دارای چنین ویژگی هایی باشند و امیدواریم از خوندن این مطلب لذت برده باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *