پرینتر نو بخریم یا دست دوم + مزایا و معایب آن

پرینتر نو بخریم یا دست دوم + مزایا و معایب آن

امروزه با توجه به اتوماسیون شدن امور حتماً در ادارات و شرکت ها و حتی منزل نیاز به یک پرینتر باکیفیت می باشد، شاید هنگام خرید با این سؤال رو به رو شده باشید و برای شما چالش برانگیز باشد که پرینتر نو بخریم یا دست دوم ما در این مقاله تمام نکاتی که در این مورد به شما کمک می کند تا انتخاب بهتری داشته باشید را شرح می دهیم.

همان طور که می دانید خرید وسیله دست دوم مزایا و معایبی دارد و از مهم ترین مزیت های پرینتر دست دوم قیمت پایین تر و مقرون به صرفه می باشد زیرا با وجود تورم دستگاه های دیجیتال قیمت بالایی پیدا کرده اند، اگر با دقت یک پرینتر دست دو بخرید قطعاً همانند پرینتر نو برای شما کار می کند، در ادامه مزایا و معایب آن را بیان می کنیم و به نتیجه برسیم که پرینتر دست دوم بخریم یا نو پس تا انتها همراه ما باشید.

پرینتر نو بخریم یا دست دوم + مزایا و معایب آن

پرینتر نو بخریم یا دست دوم + مزایا و معایب آن

هنگام خرید پرینتر دست دوم به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

  1. بررسی میزان کارکرد دستگاه

یکی از موارد مهم هنگام خرید پرینتر دست دو بررسی میزان کارکرد دستگاه یا total page دستگاه می باشد این که بدانید دستگاه از روز اول کارکرد تا به امروز چه تعداد چاپ انجام داده است و بهتر است کارکرد دستگاه کمتر از 5000 چاپ داشته باشد و این عدد را هنگام خرید میانگین قرار دهید نباید از این عدد خیلی بیشتر باشد.

  1. بررسی کارتریج پرینتر

کارتریج مخزن رنگ برای چاپ بر روی برگه می باشد و در کیفیت و رنگ چاپ اهمیت زیادی دارد و در هنگام خرید یکی از مواردی که باید با دقت چک کنید همین کارتریج است که باید بررسی شود کارتریج آیا سالم است و تونر ریزی ندارد؟ و این که آیا مخزن تونر شارژ دارد؟

  1. داشتن گارانتی پرینتر دست دو

حتماً هنگام خرید پرینتر دست دوم از فروشنده تقاضای کارت گارانتی کنید زیرا دستگاه های  پرینتر دست دو اکثراً تعمیر شده هستند و از گارانتی خارج شده اند و امکان خراب شدن دستگاه های که تعمیر شده است بیشتر است تا دستگاه هایی که گارانتی داشته باشد.

  1. از فروشگاه معتبر خرید کنید

مهم ترین موردی که در هنگام خرید پرینتر دست دوم وجود دارد خرید از یک فروشگاه معتبر و منصف می باشد، فروشگاه معتبر به مشتریان خود این امکان را می دهد که دستگاه را تست کنند و این فرصت تست باعث می شود شما از صحت و سلامت پرینتر اطمینان پیدا کنید و دستگاه فروخته شده را برای شما ضمانت می کند.

  1. وجود قطعات پرینتر در بازار

دقت داشته باشید که بسیاری از پرینترها که خیلی قدیمی هستند دیگر قطعات آن ها در بازار وجود ندارد و در صورت خراب شدن نمی توانید پرینتر را تعمیر و قطعات ان را تعویض کنید بنابراین سعی کنید پرینتر های خیلی قدیم را برای خرید انتخاب نکنید و حتماً از وجود قطعات آن در بازار مطمئن شوید.

  1. موجود بودن درایور پرینتر

یکی از مواردی که در خرید پرینتر دست دو باید به آن توجه کنید وجود درایور و سی دی پرینتر است، اگر شما به هر دلیلی تمایل به تعویض سیستم کامپیوتر و یا سیستم عامل آن را داشتید درایور پرینتر برای نصب بر روی آن باید موجود باشد در غیر این صورت نمی توانید از پرینتر استفاده کنید حتی اگر سی دی آن نیز موجود نبود باید مدل دستگاه به گونه ای باشد که به راحتی بتوانید آن را دانلود و نصب کنید.

پرینتر نو بخریم یا دست دوم + مزایا و معایب آن

پرینتر نو بخریم یا دست دوم + مزایا و معایب آن

مزایای پرینتر دست دوم

پرینتر دست دوم پرینتری است که توسط یک یا چند کاربر در مدتی مورد استفاده قرار گرفته است اما با دقت در خرید مزایای را پرینتر دست دو به همراه خواهد داشت که در ادامه باهم مورد بررسی قرار می دهیم:

قیمت ارزان تر

پرینتر دست دوم و کارکرده مانند هر وسیلهٔ کارکرده دیگر قیمت ارازن تری در مقایسه با مدل نو و آکبند دارد در نتیجه از لحاظ صرفه اقتصادی مناسب تر است چه بسا که در اکثر موارد همان کارکرد را دارد.

عملکرد اثبات شده پرینتر دست دوم

برخی از کاربران تمایل دارند دستگاهی را خریداری کنند که عملکرد آن توسط سایر کاربران به اثبات رسیده و نحوه کارکرد آن را به خوبی می دانند تا در هنگام خرید با کارکرد آن و عملکرد آن با مشکل موجه نشوند.

سازگاری با محیط زیست

بسیاری از افراد دورنگر و دوست دار محیط زیست بر این باور هستند که خرید پرینتر نو باعث می شود تولید بالا رود و درنتیجه در طی فرآیند تولید انرژی زیادی صرف شود و کربن وارد محیط زیست شود بنابراین تمایل دارند از پرینتر دست دوم استفاده کنند تا به محیط زیست آسیب وارد نشود.

تحویل سریع تر پرینتر دست دوم

هنگام خرید پرینتر نو شما باید بعد از ثبت سفارش در صورت موجود نبودن در انبار فروشنده منتظر باشید تا دستگاه از شرکت مورد نظر به دست شما برسد در صورتی که با خرید پرینتر دست دو شما نیازی ندارید که منتظر تحویل دستگاه باشید در همان لحظه انتخاب دستگاه تست و تحویل شما می گردد.

معایب خرید پرینتر دست دوم

همان طور که خرید هر وسیلهٔ دست دوم مزایایی دارد معایبی نیز دارد که در این بخش  بررسی می کنیم:

هزینه های تعمیر پرینتر دست دوم

یکی از معایبی که خرید پرینتر دست دوم دارد این است که در صورت خراب بودن و یا برای بهبود عملکرد پرینتر باید هزینه های جانبی را متحمل شد مانند خرید جوهر، کارتریج، تونر، تعویض کارتریج و… شاید دستگاه دچار ایرادی باشد که نیاز به تعمیر و تعویض قطعه داشته باشد که خود نیازمند صرف هزینه است.

نبود قطعات مصرفی پرینتر دست دوم

اگر پرینتری که خریداری می کنید از مدل های قدیمی باشد با توجه به این که هر دو یا سه سال خط تولید برند های معتبر قطعات به روز می شود ممکن است قطعات آن در بازار نایاب شود و در پیدا کردن قطعه با مشکل روبه شوید.

مطلع نبودن از صحت و سلامت پرینتر

اگر از فروشگاه معتبر خرید نکنید و یا هنگام خرید تست های لازم را انجام ندهید ممکن است دستگاه دچار ایراد باشد و باعث می شود به دردسر بیوفتید و زمان و هزینه زیادی را صرف تعمیر و خرید قطعات کنید، پس حتماً قبل از خرید کلیه قطعات مانند فیوزر، کارتریج، تونر، جوهر، هدچاپ و… را با دقت تست و بررسی کنید.

گارانتی نامعتبر پرینتر دست دوم

گارانتی یکی از مهم ترین فاکتورهای خرید پرینتر دست دوم است زیرا اکثر فروشندگان پرینتر دست دوم گارانتی ارائه نمی دهند و یا ضمانت نامه  نامعتبر و دستی را به خریدار می دهند؛ بنابراین هنگام خرید یک گارانتی قابل اعتماد و پوشش دهی خرابی ها و تعمیرات را از فروشنده دریافت کنید.

نداشتن خدمات پس از فروش پرینتردست دوم

اکثر پرینتر هایی که به صورت دست دوم و کارکرده خریداری می کنید فروشنده خدماتی پس از فروشی را در قبال آن ندارد در صورتی که فروشنده هیچ تضمین و خدماتی را بعد از فروش ارائه نمی دهد بهتر است از خرید صرف نظر کنید.

مقایسه مزیت های خرید پرینتر نو نسبت به پرینتر دست دوم

پرینتر نو بخریم یا دست دوم + مزایا و معایب آن

پرینتر نو بخریم یا دست دوم + مزایا و معایب آن

کیفیت و کارایی:

پرینتر های نو از تکنولوژی های به روز بهره‌مند هستند در نتیجه کیفیت و کارایی بیش تری در چاپ خواهند داشت و پرینتر های دست دوم به مرور قابلیت های خود را از دست می دهند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

پرینتر های نو به شما این اطمینان را می دهند که در صورت خرابی و بروز مشکل از خدمات تعمیر و تعویض به صورت رایگان استفاده کنید در صورتی که پرینتر های دست دوم ممکن است گارانتی نداشته باشند و یا گارانتی آن ها منقضی شده باشد و باید در صورت بروز مشکل هزینه را خودتان پرداخت کنید.

عمر و ماندگاری دستگاه پرینتر

پرینترهای نو عمر مفید بیشتری نسبت به پرینتر های دست دوم دارند زیرا ممکن است پرینتر دست دوم زیادی کارکرده باشد و فرسوده باشد در نتیجه عمر کوتاه تری دارد.

سازگاری با سیستم

پرینتر های نو معمولاً با سیستم عامل و نرم افزار های جدید سازگار هستند و نصب دریوار ها بر روی کامپیوتر به راحتی انجام می شود اما در پرینتر های دست دوم این قابلیت ممکن است با مشکل همراه باشد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *