معرفی انواع کرم پودر آرایشی

معرفی انواع کرم پودر آرایشی

مسلماً بسیاری از شما برای داشتن یک آرایش کامل و پوستی صاف و بی نقص، در مراحل اولیه از کرم پودر استفاده می کنید که البته هر کدام از آن ها کاربرد و ویژگی های مخصوص به خود را دارند که در ادامه مقاله بیوتی بلاگر به بررسی دقیق تر کاربرد و معرفی انواع کرم پودر آرایشی می پردازیم:

انواع کرم پودر آرایشی از نظر کاربرد:

معمولاً از کرم پودر برای پوشاندن عیوب پوستی مانند لک های صورت و لکه های مادر زادی، جوش و جای جوش، تتو و… استفاده می کنند تا در نهایت پوست صاف و یکدست شود اما هر کرم پودری از نظر فرمولاسیون و میزان پوشانندگی متفاوت است که شامل موارد زیر می شوند:

کرم پودر با پوشانندگی کم:

این نوع کرم پودرها برای افرادی که به دنبال یک جلوه ی طبیعی تر و بافت سبک کرم و تغییر کم تری هستند مناسب است که در شرایط معمولی و بیرون رفتن ساده و حتی برای یک پایه در آرایش می توان از این کرم پودر استفاده کرد و برای پوشش بیشتر، از کانسیلر استفاده کرد.

کرم پودر با پوشانندگی متوسط:

این نوع کرم پودر برای افرادی که پوستشان دارای عیوب ریز و لکه هایی است که زیاد قابل دید نیستند مناسب است که موجب صافی پوست و پوشاندن لک های پوستی می شود.

کرم پودر با پوشانندگی بالا:

ممکن است برای بسیاری از شما اتفاق افتاده باشد که در مواقع حساس و حتی قبل از رفتن به مهمانی ها و عروسی ها، متوجه بروز برخی مشکلات پوستی مانند آکنه و جوش و مشاهده لک های صورت شوید و یا لک های مادرزادی یا تتو داشته باشید که بخواهید در چنین شرایطی آن ها را بپوشانید و پوستی صاف و بی عیب و نقص داشته باشید که این نوع کرم پودر کاملاً مناسب استفاده در چنین موقعیتی است.

کرم پودرها از نظر فرمولاسیون متفاوت هستند که شما می توانید با خواسته و شرایط پوستی مورد نظر خود آن ها را خریداری و استفاده کنید که در ادامه به معرفی انواع کرم پودر آرایشی با بافت های مختلف می پردازیم:

معرفی انواع کرم پودر آرایشی

معرفی انواع کرم پودر آرایشی

بافت مایع

این نوع کرم پودرها به علت بافت سبک و استفاده آسان که بر پایه آب و روغن درست می شوند، از محبوبیت زیادی بین افراد برخوردار است که کرم پودرهای بر پایه روغن برای افراد دارای پوست خشک و کرم پودرهای بر پایه آب برای افراد دارای پوست چرب و مختلط مناسب است و در آخر جلوه ای مرطوب به پوست می دهد.

بافت خامه ای

این نوع کرم پودر از بافت سنگین، ماندگاری بالا و خاصیت مرطوب کنندگی برخوردار است که مناسب استفاده پوست های خشک می باشد و البته به دلیل نداشتن چربی و حساسیت و داشتن spf این کرم پودر، افراد دارای پوست های چرب هم می توانند استفاده کنند که جلوه ای طبیعی و صاف به پوست می دهد.

معرفی انواع کرم پودر آرایشی با بافت های مایع و خامه ای

کرم پودر استودیو فیک مک: پوشش دهی بالا و مناسب انواع پوست

کرم پودر مات اینفائیبل لورال: پوشش دهی متوسط و مناسب پوست های چرب

کرم پودر فوتورا اینفلیبل مات ایولین: پوشش دهی بالا و مناسب پوست های چرب

کرم پودر مات ماندگار دوسه: پوشش دهی متوسط و مناسب انواع پوست

کرم پودر مات ماندگار هدی بیوتی: پوشش دهی بالا و مناسب انواع پوست

بافت پودری

این کرم پودر به دلیل کنترل چربی پوست و جلوگیری از ترشح چربی های اضافی، کاملاً مناسب استفاده افراد دارای پوست چرب می باشد و بهتر است افراد دارای پوست های خشک و حساس به دلیل نداشتن این کرم پودر از خاصیت مرطوب کنندگی و ساخته نشدن بر پایه آب، استفاده نکنند که این کرم پودر جلوه ای مات و مخملی در پوست صورت ایجاد می کند.

معرفی انواع کرم پودر آرایشی با بافت پودری

کرم پودر مات ماتیفایر بورژوآ: پوشش دهی متوسط و مناسب پوست های چرب

کرم پودر مات اینفائیبل ماتیفایر لورال: پوشش دهی بالا و مناسب پوست های چرب

کرم پودر مات ماتیفایر دیور: پوشش دهی بالا و مناسب پوست های چرب

کرم پودر مات ماتیفایر هدی بیوتی: پوشش دهی بالا و مناسب پوست های چرب

کرم پودر مات ماتیفایر نارس: پوشش دهی متوسط و مناسب انواع پوست

معرفی انواع کرم پودر آرایشی

معرفی انواع کرم پودر آرایشی

بافت استیکی

این کرم پودرها جزو دسته های کرم پودر جامد می باشند که به کرم پودرهای ماتیکی معروف هستند و حمل بسیار آسانی دارند، برای پوشاندن انواع لک های پوستی استفاده می شود و مناسب پوست های خشک و چرب می باشد البته بهتر است به دلیل بسته شدن منافذ پوستی، افراد دارای پوست چرب از این نوع کرم پودر با احتیاط استفاده کنند.

کرم پودر استیکی مات لورال: پوشش دهی بالایی و مناسب پوست های چرب

کرم پودر استیکی مات هدی بیوتی: پوشش دهی بالایی و مناسب انواع پوست

کرم پودر استیکی مات نارس: پوشش دهی متوسط و مناسب انواع پوست

کرم پودر استیکی مات مک: پوشش دهی بالا و مناسب انواع پوست

کرم پودر استیکی مات بورژوآ: پوشش دهی متوسط و مناسب پوست های خشک

بافت معدنی

فاقد هرگونه مواد شیمیایی مضر، روغن های صنعتی و مواد نگه‌دارنده می باشد و مناسب استفاده افراد دارای پوست های حساس است و جلوه ای مات به صورت می دهد.

معرفی انواع کرم پودر آرایشی با بافت معدنی

کرم پودر معدنی بورژوآ: پوشش دهی متوسط و مناسب انواع پوست

کرم پودر معدنی هدی بیوتی: پوشش دهی بالا و مناسب  انواع پوست

کرم پودر معدنی نارس: پوشش دهی متوسط و مناسب انواع پوست

کرم پودر معدنی مک: پوشش دهی بالا و مناسب انواع پوست

کرم پودر معدنی میکاپ فوراور: پوشش دهی متوسط و مناسب انواع پوست

معرفی انواع کرم پودر آرایشی

معرفی انواع کرم پودر آرایشی

شما می توانید با توجه به نیاز، سلیقه و بودجه خود با اطلاعات گفته شده کرم پودر مدنظر خود را خریداری کنید و امیدواریم این مقاله بیوتی بلاگر راهنمایی لازم را به شما عزیزان کرده باشد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *