روتین پوستی بعد از حمام

نکات مهم روتین پوستی بعد از حمام

اغلب افراد روتین پوستی را به دو روتین شبگاهی و صبحگاهی محدود می کنند، خوب است بدانید که مراقبت از پوست صورت و بدن بعد از حمام دارای روتین مخصوص به خود است، حمام کردن و دوش گرفتن از مهم ترین فعالیت ها برای پاکیزگی پوست شناخته می شود.
در این مقاله سایت بیوتی بلاگر نکات مهم روتین پوستی بعد از حمام را توضیح خواهیم داد، از آن جایی که ممکن است آب در دمای بالا و مواد شوینده به پوست بدن و صورت آسیب برسانند، می توانید برای داشتن پوستی سالم و شاداب از روتین پوستی بعد از حمام استفاده کنید.

معرفی اصول مهم روتین پوستی بعد از حمام

نحوه دوش گرفتن در حمام، میزان دمای آب و نوع مواد شوینده ای که در حمام استفاده می شود می تواند تأثیرات مختلفی در سلامت پوست بدن و صورت تان داشته باشد، روتین بعد از حمام شامل اقدامات ضروری و مهمی است که باید در حین و پس از حمام کردن رعایت شوند.
در این بخش به مهم ترین اصولی که باید حین و پس از حمام کردن به آن ها توجه کنید را معرفی خواهیم کرد.

روتین پوستی بعد از حمام

روتین پوستی بعد از حمام

به هیچ عنوان با آب داغ دوش نگیرید.

ممکن است دوش گرفتن با آب داغ بعد از روز کاری خسته کننده آرامش بخش به نظر برسد، اما باید بدانید دوش گرفتن با آب جوش دارای عوارض زیادی بوده و موجب آسیب های پوستی بسیاری می شود، دوش گرفتن با آب جوش گردش خون را افزایش داده و موجب التهاب و قرمزی پوست می شود، ضمن این که حمام کردن با آب داغ موجب پوسته پوسته شدن، افزایش چین و چروک، ظهور بثورات و سایر مشکلات پوستی می شود.
برای کاهش عوارض پوستی دمای آب را کنترل کنید و با آب ولرم دوش بگیرید، دوش گرفتن با آب ولرم سبوم طبیعی پوست بدن را حفظ کرده و رطوبت سطح پوست را تنظیم می کند.

از مواد شوینده مناسب استفاده کنید.

برای استحمام از مواد شوینده مناسب با پوست بدن تان استفاده کنید، از مصرف شوینده هایی که حاوی اسانس و عطر هستند خودداری کنید چرا که این محصولات می تواند دچارتحریک پوست تان شود.
استفاده از صابون به هیچ عنوان توصیه نمی شود، از شامپو بدن مناسب با پوست تان استفاده کنید.

روتین پوستی بعد از حمام

روتین پوستی بعد از حمام

شستشوی صورت را پس حمام کردن انجام دهید.

توصیه می شود شستشوی صورت تان را پس از استحمام انجام دهید و صورت تان را در حمام نشویید، شستن صورت تان در حمام موجب کم آبی پوست تان شده و در زیبایی صورت تان تأثیر دارد.
از آب داغ برای شستشوی صورت تان استفاده نکنید، این کار موجب از بین رفتن چربی های مفید پوست تان شده و پوست صورت تان را کدر و پوسته پوسته می کند.

روتین پوستی بعد از حمام

روتین پوستی بعد از حمام

بعد از حمام پوست تان را مرطوب کنید.

از آن جایی که دمای بالای آب موجب دهیدراته شدن پوست صورت تان می شود توصیه می شود که پس از دوش گرفتن از لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید، هر نوع پوستی که داشته باشید ضروری است که بعد از استحمام با لوسیون مرطوب شود.
بعد از مرطوب کننده از ضد آفتاب استفاده کنید.

فرقی نمی کند که بعد از حمام در منزل می مانید یا خارج می شوید، توصیه می شود پس از استفاده از مرطوب کننده مناسب از ضد آفتاب استفاده کنید، در نتیجه حتماً از ضد آفتاب مناسب با پوست تان استفاده کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *