بهترین روش شستشوی پوست

بهترین روش شستشوی پوست صورت

یکی از مهم ترین قدم ها در جهت مراقبت از پوست صورت را می توان شستن صحیح پوست معرفی کرد، شستن پوست با روش های صحیح و نکاتی که در این مقاله بیوتی بلاگر عنوان خواهیم کرد می تواند از بروز بسیاری از مشکلات پوستی جلوگیری و آن ها را حل کند، در این مقاله بیوتی بلاگر با بهترین روش شستشوی پوست آشنا می شویم.

بهترین روش شستشوی پوست

بهترین روش شستشوی پوست

چرا باید شستشوی پوست را با دقت انجام دهیم؟

هر چه که زمان بیشتری برای شستشو و تمیز کردن پوست صورت تان صرف کنید، پوست تان درخشان تر و در نهایت سالم تر می شود، برای شستشوی صورت از شوینده های مناسب استفاده کنید، چرا که این کار می تواند موجب صرفه جویی در هزینه های درمانی پوست شود.

بهترین روش شستشوی پوست صورت

 در این بخش با بهترین روش های شستشوی پوست خشک مختلط و چرب آشنا خواهیم شد.

  1. استفاده از میسلارواتر

در اولین مرحله از شستشوی پوست است که برای تمیز کردن و پاک کردن آرایش صورت از میسلاروارتر مناسب با نوع پوست تان استفاده کنید.

میسلارواتر ها از محصولات مراقبتی پوستی هستند که از آن ها برای پاک کردن محصولات آرایشی روزانه یا سنگین استفاده می شود، کافی است که پد تمیزی را به مقداری میسلارواتر آغشته کرده و به آرامی روی پوست صورت تان بکشید، در صورتی که میسلارتان برای پاک کردن آرایش چشم مناسب است می توانید از آن برای پاک کردن آرایش چشم تان نیز استفاده کنید.

  1. استفاده از پاک کننده آرایش چشم

در صورتی که میسلارواترتان برای پاک کردن آرایش چشم مناسب نیست، از پاک کننده مخصوص آرایش چشم استفاده کنید.

برای پاک کردن آرایش چشم تان توصیه می شود از پاک کننده های دوفاز و محلول های مناسب برای چشم استفاده کنید، پاک کننده های 2 فاز دارای یک فاز چرب و یک فاز غیر چرب هستند.

بهترین روش شستشوی پوست

بهترین روش شستشوی پوست

  1. استفاده از شوینده های مناسب

افرادی که پوست صورت شان خشک تا نرمال است هم می توانند از شوینده هایی که به آبکشی نیاز دارند استفاده کنند و هم می توانند از شیر پاک کن یا شوینده های بدون نیاز به آبکشی استفاده کنند.

از آن جایی که شوینده های بدون نیاز به آبکشی موجب باقی ماندن مقداری رطوبت و چربی روی پوست صورت می شود تنها به افرادی که پوست خشک تا نرمال دارند پیشنهاد می شود.

افرادی که پوست چرب دارند باید از شوینده های مخصوص پوست چربی که به آبکشی نیاز دارند استفاده کنند.

  1. استفاده از تونر

پس از استفاده از شوینده های مخصوص استفاده از تونر ها پیشنهاد می شود، تونر محلولی است که از طریق ورود به منافذ پوست آلودگی را تمیز می کنند، استفاده از تونر را با دقت فراوان انجام دهید چرا که این کار مرحله تکمیلی پاک کردن پوست صورت عنوان می شود.

  1. استفاده از اسکراب

اسکراب ها از محصولات کرمی و حاوی دانه های ریزی هستند که استفاده از آن ها باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست شده و پوست صورت را برای دریافت مواد مغذی آماده می کند.

بهترین روش شستشوی پوست

بهترین روش شستشوی پوست

توصیه می شود که افراد با پوست های نرمال هفته ای 1 بار و افرادی که پوست حساس دارند دو هفته ای یکبار از اسکراب ملایم استفاده کنند.

توصیه می شود از اسکرابی استفاده کنید که دانه های زبر و خشن نداشته باشد، چرا که دانه های زبر و خشن در اسکراب باعث آسیب دیدن سطح پوست شده و در نهایت باعث التهاب و جوش زدن می شوند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *